×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Rullstolsburen inbrottstjuv..

Postat av Pro Patria den 12 Juni 2013, 06:56
24 kommentarer · 285 träffar
Hej fb


Fann en liten intressant artikel av TT


"En rullstolsburen tjuv togs på bar gärning vid ett inbrott i Hälsingland på måndagskvällen. Han höll på att stjäla en dator från arbetsförmedlingens lokaler när väktare ingrep, rapporterar lokala medier.


Tjuven hade tagit sig in genom att krossa en större ruta i entrén. Därefter täckte han över rörelsedetektorerna som fanns i lokalerna.


Mannen, som är känd av polisen sedan tidigare, har anhållits."


Hur i hela helvete kommer han in genom en krossad ruta om han sitter i rullstol? .. Än om rutan är stor borde det ju vara ett jävla bök. Kanske det börjar dyka upp fall om våldtäkt av rullstolsburna män också.


DISK: Är rullstolsburna människor snälla eller benlösa?


Fridens Liljor! Pro Patria.

24 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 24 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..