×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Cooler master cm 690 II advanced?

Postat av heythere den 1 September 2012, 00:59
0 kommentarer · 99 träffar
Tjena jo det är så att jag undrar hur det är tänkt att installera cpu fläktar i detta chassi som kräver att man måste installera en plåt på baksidan av moderkortet? Det ska ju finnas hål i chassit där cpun ska installeras men i detta moderkort är det helt fel placerat


På grund av detta måste man ta bort allting i datorn och ta bort moderkortet för att sedan installera en fläkt vilket är lite för drastiskt bara för att installera en cpu fläkt.


Tycker designen är skitdålig för att vara ärlig, man kanske får fast en skruv på baksidan av moderkortet genom chassit men mer går ej.
Föregående tråd
Nästa tråd

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..