×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Propecia håravfall

Postat av LAVERNe den 23 Augusti 2012, 18:06
25 kommentarer · 7 456 träffar
Tjenare, vad hon läkaren idag för att kolla mitt hår, börjar få håravfall... vilket såklart suger..


Det slutade med att jag fick utskrivet Propecia som så är en medicin för håravfall som blockerar DHT, och gör något met testosteronet, som då ska hindra håravfallet och möjligtvis då vilket jag hoppas, få det att växa tillbaka.


Men då jag tränar ganska flitigt på gym, så låter det ju inte bra att det blockerar DHT och testosteronet, kommer inte det påverka min träning negativt?


Har någon erfarenhet av denna medicin Propecia?
ser lixom ingen annan utväg just nu, förutom att bara acceptera det och gå vidare, vilket jag inte vill... vill inte bli flintskallig, aldrig!
Föregående tråd
Nästa tråd

25 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 25 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..