×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Gym schema/ändringar

Postat av Craftingmine den 17 Juli 2012, 17:36
6 kommentarer · 200 träffar
Halloj fragbite!


Har under en kort period läst lite trådar om gym och läst sidor osvosv och har nu dragit ihop ett litet schema osv som jag tänkte att ni får kommentera om det är bra eller dåligt och vissa ändringar. För vill man gymma för något som vill man ju ha bästa resultat!


Det är iaf jag och min polare som tänkte börja gymma för att vi inte vill sitta inne osv. Vi vill röra på oss och få oss att må bättre osv.


Vi tänkte börja med 3 dagar i veckan

måndag - överkropp

onsdag - underkropp

fredag - överkropp

lör/sön - jogga eller något.


Köra på det i 2 veckor sen öka till 4 dagar i vekckan. Sen köra på det i 2 veckor till och sen funderar på vi på att öka till 5 dagar i veckan men vi är osäker. Och då tänkte vi oss något sånt här


mån-Överkropp

tis -Underkropp

ons-Överkropp

tor- Underkropp

fre-(Kanske gymma)

lör-Jogga

sön-Vila VI DELAR UPP HALVA ÖVER/UNDERKROPP PÅ DAGARNA


Skulle det funka? Vi är dock osäkra gällande fredagen..


Sen gällande proteiner och kcal osvosv tänkte vi vänta med det 2-3 månader för att komma igång först med träningen osv. Och börja köra med det sen!


Vi är inga experter. Vi har bara tagit idéer från andra och försökt gjort så gått det går med lite slarv! Men kommer detta funka?


Tack på förhand!

**************************** ****************************

Gärna tips på reps och set osv hur vi ska köra det. Och vi tänkte ta en del övningar från denna sida:
http://www.kolozzeum.com/koloz zeum/showthread.php?t=31071

6 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.

Skriv en kommentar