×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Lurendrejeri!

Postat av crick1 den 29 Maj 2012, 16:54
12 kommentarer · 269 träffar
Hej FB!


Det är såhär att jag har en annons på blocket, ska nämligen sälja min bil.
Blocket själva varna ju om folk som livnär sig på att lura till sig pengar ifrån folk.


Jag fick ett sms av en engelsktalande kille, jag har alltså inte han sparad som kontakt men ändå stod det "alexis.marc" istället för hans nummer. Det går inte att ringa till kontakten. I smset stod det att han var intresserad av min bil, och att jag ska höra av mig till hans mail (thomasbernard058@hotmail.com) givetvis kommer jag inte att maila eller tro på detta lurendrejeri.


Men min fråga är väl egentligen, kan det hända något om man mailar, kan man få någon trojan eller annat virus av att vara avsändaren?


Mvh!
Föregående tråd
Nästa tråd

12 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 12 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..