×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Tickande Nättagg/fläkt

Postat av Jokkeke den 14 Maj 2012, 23:08
6 kommentarer · 183 träffar
Hejsan!


Den senaste månaderna har nätagget/nätaggsfläkten börjat ge ifrån sig ett "tickande" ljud, precis som detta; http://www.youtube.com/watch?v =6NGMXrA1PJ4
Jag har kollat på baksidan av datorn o lyst in med en lampa, men verkar inte se något som ligger i mot fläkten, datorn funkar bra annars och har inte varit några problem.


Någon som har nån aning om vad man kan göra åt det? Har inte haft några problem med datorn i sig, utan är bara det här ljudet, men kanske kan bli värre och eventuellt göra skada i framtiden?


Tack på förhand
Föregående tråd
Nästa tråd

6 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 6 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..