×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Hare Krishna FÖRKLARA FÖR MIG!

Postat av TOKLENNART den 2 Maj 2012, 21:36
57 kommentarer · 442 träffar
Hare Krishna din SK.ALLVETARE! förklara detta för mig!


Om en ond person hamnar i helvetet o alltså möter (satan/djävulen)

belönas han då eftersom han varit ond här? med tanke på att satan o djävulen är onda(?)


skulle de inte vara smartare om man bara skicka dom onda te gud också! så gud fick straffa dom? o bara eliminera (satan/djävulen)


du fick ytterligare en fråga!


HARE KRISHNA: förklara för mig, om du tror att vi alla består av själar som återföds osv. hur förklarar du då att populationen på jorden ökat sjukt mycket sedan t.ex. jesus tid? borde inte själarna tagit slut?


Nu vill jag ha svar på detta för du e så sjuk så du tror du har svar på allt o ETT VETTIGT SVAR VILL JAG HA INTE NÅ JÄVLA YOUTUBE KLIPP DÄR NÅN PÅVE STÅR O PREDIKAR!


!FÖRKLARA FÖR MIG!
Föregående tråd
Nästa tråd

57 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 57 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..