×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Jobba i Norge?

Postat av Legenderry den 6 Mars 2012, 22:07
28 kommentarer · 660 träffar
Tja. Något som verkar bli vanligare i Sverige är att man jobbar en eller två säsonger om året i Norge för att tjäna lite pengar.
Jag har alltid varit lite intresserad att göra det, men har alltid undrat lite över kostnaderna, då hyran på en lägenhet är jävligt dyrt! Sen är ju frågan om hur vida det ser ut med jobben där borta.
Om ni för typ... 20 sek, sätter er i min situation och spekulerar (om ni kan) om det finns någon chans att fixa ett jobb i ca ett halvår borta i Norge med en utbildning inom Samhälle, vilket betyder (inga lärningstimmar, ingen el lära eller dylikt. A.k.a slack-linje)

Skulle du kunna tänka dig att jobba i Norge?

44 personer har röstat
Föregående tråd
Nästa tråd

28 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 28 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..