×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Histrionisk personlighetsstörning

Postat av Solmyr den 19 December 2011, 21:00
10 kommentarer · 3 940 träffar
Hej allesammans!


Jag vet inte riktigt vad jag ska börja med att skriva. Men jag har varit deprimerad under en längre tid och har länge sökt orsaken till varför jag mår och har mått så dåligt. Jag har ett bra nätverk av omtänksamma och ekonomiskt väl stående familj.


Jag tror mig ha lyckats hitta anledningen, men är fortfarande osäker. Jag lider av Histrionisk personlighetsstörning (HPD). Det är en ovanlig personlighetsstörning som är en sjukdom som är ytterst svårt att inse att man lider av.


Hur vet jag säkert om jag lider av diagnosen? Går det att behandla den här sjukdomen? Har ni några vänner eller lider någon av er av HPD?


Tack på förhand
Föregående tråd

10 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 10 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..