×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Problem med BF3

Postat av SwIzY den 29 Oktober 2011, 16:31
1 kommentarer · 148 träffar
Tjenare alla Fragbitare, har nyss fått mitt BF3 och har fått broblem.
Jo, det är så att allt funkar helt correct med att hitta servrar och söka servrar, men när jag sen ska ansluta till en server så kommer det bara fram en vit ruta, när jag väl kommer in i spelet som ajg gjort någon enstaka gång så blir allt svart och så får jag bara ett blurrande ljud.
Här har ni mitt resultat från "Can Your Run It" och för er som inte vet vad det är så är det en sida där du väljer ditt spel, och så kan du lätt kontrollera om din dator klarar av spelet, och det gjorde jag nyss.
Och jag har tillräckligt bra delar i min dator för att spelet ska kunna köras, men här har ni iallfall lite info om datorn:




CPU
Minimum: 2 GHz DUAL CORE (Core 2 Duo 2.4 GHz or Athlon X2 2.7 GHz)
You Have: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor
PASS
Click here for the latest CPU drivers.


CPU Speed
Minimum: Info
You Have: 3.0 GHz


RAM
Minimum: 2 GB
You Have: 4.0 GB
PASS


OS
Minimum: Windows Vista (SERVICE PACK 2) 32-BIT
You Have: Microsoft Windows 7 Ultimate Edition Service Pack 1 (build 7601), 64-bit
PASS
Click here for the latest Windows drivers.


Video Card
Minimum: (AMD): DirectX 10.1 compatible with 512 MB RAM (ATI Radeon 3000, 4000, 5000 or 6000 series, with ATI Radeon HD 3870 or higher performance)(NVIDIA): DirectX 10.0 compatible with 512 MB RAM (NVIDIA GeForce 8, 9, 200, 300, 400 or 500 series, with NVIDIA GeForce 8800 GT or higher performance)
You Have: ATI Radeon HD 5600 Series
PASS
Click here for the latest Video drivers.
Features: Minimum attributes of your Video Card
Required You Have

Video RAM 512 MB 2.7 GB

Pixel Shader version 4.0 (ATI 4.1) 5.0

Vertex Shader version 4.0 (ATI 4.1) 5.0


Sound Card
Minimum: Yes
You Have: Audio_Device
PASS
Click here for the latest Sound Card drivers.


Free Disk Space
Minimum: 20 GB
You Have: 123.8 GB
PASS


Tack i förhand grabbar och tjejer, och jag hoppas att ni kan hjälpa mig :)


//Rasmus
Föregående tråd
Nästa tråd

1 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 1 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..