×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Biten av min spindel

Postat av tibia4ever den 3 Juni 2011, 14:51
65 kommentarer · 1 517 träffar
hej, kom hem idag och skulle mata min spindel.. man matar dem ca 1 gång i veckan så hon brukar vara väldigt hungrig och lätt irriterad vid den här tiden..


När jag tog in handen i terrariumet för att lägga dit maten bredvid stenen som hon campar under så RUSHAR hon fram och biter mig hårt som fan!! O_o det blev ett ganska köttigt sår, men jag undrar om det verkligen är nödvändigt att åka till akuten eller om man bara kan "chilla" hemma tills det läker?


Här är bild på såret samt min spindel:


http://data.fuskbugg.se/skalma n02/4de8d611da4a3_s%E5r.jpg


http://data.fuskbugg.se/skalma n02/4de8d797bdf73_spindel.jpg


förlåt för stavfel/lite flummig text, men jag är ganska skärrad efter detta... Spindel jävel alltså >_>


Edit:
Börjar göra ganska ont nu, kanske drar in om det blir värre :$

Har bandage på handen, tror ni det räcker?

http://data.fuskbugg.se/skalma n02/4de8dc6d354c4_bandage.jpg

Åker in til lakuten nu iaf... kommer med update
Föregående tråd
Nästa tråd

65 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 65 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..