×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Kamera problem

Postat av simontyp den 1 Maj 2011, 15:28
5 kommentarer · 135 träffar
Tjena Flashback. Jag fick en gammal systemkamera av min syster idag. Jag vart och tog några bilder och drog hem för att lägga över dem på datorn.
Men ingenting hände. Får inte upp något att kameran är inkopplad eller så. Där finns heller ingen skiva till kameran ifall man måste installera något. Har försökt ladda ner någon drivrutin, men den säger


"You cannot install EOS USB WIA Driver on this computer. Verify whether the required environment for use has been satisfied.
Cancel installation."


Kameran är en Canon EOS 350D Digital och är väl cirka 4 år gammal om jag inte har helt fel. Krävs det en skiva för att fixas?




Tack på förhand. Simon.
Visste inte riktigt vart jag skulle lägga tråden, så ni får gärna flytta den ifall den är fel.
Föregående tråd
Nästa tråd

5 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 5 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..