×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Nordkoreas fotbolls lag

Postat av Jahvel den 27 Juni 2010, 22:19
41 kommentarer · 437 träffar
Detta kanske är allmän information men jag visste i alla fall inte om detta för än min brorsa berättade det för mig.


I Nordkoreas tidningar så skriver man att Nordkorea har vunnit över Brasilien med hela 29-0, och självaste Kim-Jong(Nordkoreas diktator)gjorde 28 av de 29 målen. Det sista målet gjorde hans döda farsa.


Nordkoreas tränare fick frågan av en reporter hur de hade klarat att kvalificera sig till VM, då hade han svarat att han hade en osynlig mobil där Kim-Jong gav han tips. Och självklart var det Kim-Jong som hade uppfunnit denna osynliga mobiltelefon.


I Nordkorea får man inte heller titta på matcherna utan de ska redigeras först.


Första gången Kim-Jong spelade golf så fick han 11 hole in one.


http://engb.org/post/707896075 /vad-det-egentligen-blev-mella n-brasilien-nordkorea
Föregående tråd

41 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 41 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..