×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Sverige

Crw och jerry hoppar in för SSV Lehnitz

1
För ett tag sedan såg vi Crw spela med SSV Lehnitz, dåvarande Metropolis, under det tyska LAN:et X LAN den 7-9e januari (nyhet). Vi såg även dansken jerry vinna NorthCon, som är ett annat tyskt LAN, som inhoppare för laget. Senast vi såg jerry aktivt i en toppklan var när han spelade med danska Playtown. För tillfället är han dock klanlös.
Det är nu ännu ett nytt tyskt LAN på gång, Fact-LAN, och dessa gossar får återigen chansen att visa vad de går för under SSV Lehnitz-flaggen. Lagets uppställning ser alltså ut på följande sätt för Fact-LAN:
  • jesse
  • faken
  • flaVorie
  • Crw
  • jerry
Nu i helgen spelas även ett par matcher i Clanbase EuroCup, där SSV Lehnitz möter x6tence. Crw kommer även där att agera inhoppare istället för Mav, då laget vill spela med den uppställningen som kommer att befinna sig på Fact-LAN. Då jerry ej är tillgänglig för spel vid matchtillfället kommer dock pain, som är ordinarie i laget, att spela istället.

Matchen är schemalagd att börja klockan 21:00 på lördag, och den kommer troligtvis upp senare under veckan i CS-tipset.

Ni finner SSV Lehnitz på deras webbsida eller i deras IRC-kanal #SSV-Lehnitz.

125 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 125 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..