- boonkiat
- erra
- graes
- skipper
- soft
- vintan
clan-vic | graes
Hej graes! Du gick idag med i clan-vic, kan du berätta lite mer om det?graes och hans nya kompisar hittar ni i #clan-vic.
Inte spelat i klan ett par månader nu så jag kände mig lite sugen, o sen när boonkiat "slutat" spela cs så frågade vintan om jag ville spela med dem. Eftersom jag inte riktigt visste om jag ville börja med cs igen eller inte så kom vi överens om att jag skulle vara stand-in tills boonkiat börjat spela igen, som vintan beräknade till max en månad, sen blev det som det blev...... :) Efter veckorna med dessa goa gubbarna blev jag lite sugen igen o vi pratade ihop oss lite och fick med oss Skipper.
Så man kan säga att det var tack vare att Jackal lämnade som du fick spela på heltid?
Näe, grejjer var såhär. De var 5 spelare och hade tjatat lite innan om att jag skulle gå med dem men jag tackade då nej. Nu när Skipper kom på tal så ändrade jag mig, och här är vi idag. :)
Ja det är alltid roligare att spela när man känner någon väl från tidigare klaner. Hur långt tror du att ni kan nå med eran nuvarande lineup?
Svårt att säga. Just nu hade vi väl tänkt och ta hem segern i sel division ett som vi kommer ställa upp i om allt går som planerat.
Tror du att SEL div1 kommer att bli lika stort som elitdivisionen?
I och med att de bästa lagen spelar i elitdivisionen så kommer det väl bli populärast att följa just den divisionen, men jag kan tänka mig att det kan bli en del intressanta matcher i division ett med. Speciellt när vi är med där. ;D
Vad tycker du om CS 1.6, och hur tror du att det kommer funka i SEL?
Just nu tycker jag att det är riktigt sunkigt, inte på grund av skölden som lär bli förbjuden i turneringar ändå utan på grund av den "plottriga" känslan. FPSen är inte alls omtyckt den heller. :P
Vilka events förutom SEL kommer vi få se er i den närmaste framtiden?
Just nu bara RZ, men det kan hända att vi även åker över till det platta grannlandet o spelar lite dataspel. Den som lever får se. ;D
Då får jag tacka för mig och önska er lycka till i framtiden, det sista ordet är ditt.
Tack själv 8]






