×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Brasilien

fnx missar flyget till Korea – sparkad ur mibr

1
Ett av världens bästa lag, Made in Brazil, har idag klargjort att man låter spelaren fnx lämna. In i laget går istället den tidigare g3nerationX-spelaren Chucky.
Att fnx fick foten i mibr bottnar sig i att han missat eller helt sonika struntat i flyget som skulle ta laget till Korea, för att spela e-Stars Seoul 2007. Enligt laget försökte man även boka nya flygbiljetter flertalet gånger, men fnx skall inte ha dykt upp då heller.

– Paulo (lagets ägare) blev förbannad och kickade honom, sa cogu på presskonferensen inför e-Stars Seoul.

Detta betyder att laget nu endast har fyra ordinarie spelare på plats i Korea. Lagets nya spelare, Chucky, kommer inte att kunna infinna sig på evenemanget. För att fylla den sista platsen i turneringen har man valt att ta in ett av sina medresande administrativa ansikten, Emperor. Vi kan utan tvekan anta att han inte har fötter stora nog att fylla fnxs skor – men att laget ändå kommer att ställa upp i turneringen.

Laget kommer efter det här evenemanget att bestå av:
cogu
bruno
nak
bit
Chucky
Källor: mibr och SK-Gaming

149 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 149 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..