Hej
PS: (Jag spelar WoW själv).
Varje gång jag besöker sidan
http://www.fragbite.se vill jag åt CS nyheter, lite allmänt om kommande turneringar man kan titta på, e-sport... men även skratta lite åt iq befriade trådar då och då...
Vad jag inte förstår, varför finns en WoW avdelning på fb? För att locka mer folk? Tror inte en WoW nörd börjar besöka fragbite för att läsa om tips och tricks, eller är i behov av allmänt WoW prat
- Det finns RÄTTA forum för det ändamålet, (som t.ex blizzard forumet, worldofwarosv). Så varför finns det en WoW avdelning på en CS sida?
Ja, det har funnits lite trådar ang. den frågan, även omröstningar. Men inget tycks hjälpa då flera moderatorer på fragbite är WoW spelare, och tydligen har dem inte funnit de rätta forumen för WoW, eller är likgiltiga i frågan om en WoW avdelning på fb? Iaf, dagar går, inget händer.
Dessa WoW spammar trådar är på ren Svenska, helt åt helvete nu. T.ex, varje gång det kommer upp en ny patch kommer det upp 10 trådar om varför inte ungarnas World of warcraft sätter igång. Eller dessa nerf trådar, tips för spec, server frågor, lvling frågor ETC ETC.
Vill jag snacka WoW går jag till forum som är till för spelet WoW.
Det börjar bli för mycket nu, och eftersom INGET händer trots mångas missnöjen över frågan, funderar jag då...
Fragbite, hur mycket kostar det i SEK att ta bort MISSTAGET som ni har gjort genom att lägga till en WoW avdelning på den största Svenska Counter-Strike community sidan.
EDIT:
Vi gjorde det kära vänner!
Efter en hård 2 årig kamp, har Fragbite användare sagt sitt. Domen är, Nej, vi vill inte ha World of warcraft på Fragbite. Vi tycker inte att det hör hit på en svensk CS sida.
WoW på fragbite? (3266 röster)
Ja (49%)
Nej (51%)
Tackar alla som har varit med och påverkat detta resultat.
Ni är guld värda!
MvH //
ROCKETBOJ