Valet föll på forZe, som förlorade mot just Full Gaming i playoff. Spelarna har sedan dess gått olika vägar men det hindrar tydligen inte arrangörerna från att ge dom chansen att tävla om totalt 77 000 dollar.
forZeDet prestigefyllda evenemanget är nu bara knappt en vecka bort. Fragbite kommer givetvis att finnas på plats för att ge er allt från turneringen!
hooch (numera i Mighty44)
HEL1 (numera i Mighty44)
OverDrive (numera i USSR)
Kucher (klanlös)
lmbt (klanlös)
zaihtaMm: Kan du knipa? Varenda nyhet som jag har läst idag som berör cs:go, så sitter du och chattar ut en massa skit i. Vi har fattat att du ogillar spelet..
Du och den där proffznåtskit kan hitta er ett träd och sätta er i, långt ifrån fragbite.
"Utvecklarna vill släppa spelet, men managementet håller på med något som de tycker är värt att vänta på. "
Har du någon källa på det där?
Enda jag har skrivit är att det är spelarna och tittarna som bestämmer vilket spel som lyckas, och det skrev jag som svar till folk som satt och kasta skit på CSP här.
Nämnde inte ett ord om att spelet var dåligt eller något om CSP, men av någon anledning börjar folk skriva saker om CSP till mig direkt.
läs kommentar #250, beskriver er rätt bra
Dock var faktiskt inte själva linan kanske helt otippad. Dock roligt i sig, får se hur detta går.
lycka till men eftersom man är såsare får man ge ett extra gl till friberg & fifflarn!
Kunskap är makt, och jag vill inte påstå att anekdoter är kunskap.
blackaddR skrev det i #csp.eu-kanalen och EA skrev det på forumet.
#333 ja
För banorna som existerar är ett skämt för competetive atm :)
Sen känns det jävligt stelt att röra sig faktist, ungefär som spela COD fast segare då sprint ej existerar :P
CS:GO förbokat!
Och tack till alla positiva människor! Det betyder mycket för hela laget :)
nice iaf!
Emil emil emil nej, det är ju du som ska vara 1.6 spelarnas förebild och hålla spelet vid liv. Inte gå över till ett MW wannabe skit spel med helt ny grafikmotor och hela skrapet.
Suttit och kollat på hyvlarn tror jag det är som streamar global när han spelar med ett par andra, försökte ge det en chans och satt o kolla ~35minuter på nuke. Fyfan vad tråkigt och inne floor site e ju ett jävla stort "föremål" som täcker hela gula - cw haha grymt asså och hela tiden där det jävla gungandet.
Alla spel har sin egna känsla och man ska inte jämföra spel som har 10 år mellan varandra när det gäller motor/grafik/känsla/rekyl/kod etc.. :(
Även fast man i själva verket låg på långt över 100 FPS så kändes spelet laggigt när dessa svängnigar kom.
Enda spelet som faktiskt jag tycker lyckats med "realtime" motorn är BF3
Men eftersom motorn är lik Source och jag inte gillar det för fem öre så tycker jag att jag ganska väl kan placera det jag skrivit och har grund för mina åsikter? jävla tratt som försöker rätta mig
CSP är på tok för sega på att uppdatera.
#379 precis. jag minns själv att jag lirade 1.5 tills alla stora lag gick över till 1.6. Jag var en riktig 1.6 hater.. hehe.
Nu är det ett helt nytt spel så att jämföra detta med övergången mellan 1.5 och 1.6 är i mina ögon helt efterblivet.
Bojkotta CS:GO, promota CSP istället.