×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Counter-Strike: GO

n!faculty ersätter Hawks i SLTV StarSeries

1
Det är nu officiellt att det blir tyska n!faculty som ersätter Hawks i SLTV StarSeries sjätte säsong.
Under natten offentliggjorde Hawks nedläggningen av sin satsning, vilket innebar att det öppnades upp en plats både i ESEA Invite Säsong 14 och i SLTV StarSeries VI. Den sistnämnda platsen är nu fylld av n!faculty.

Tyskarna har haft en del problem under året, och efter ett flertalet misslyckades valde man att plocka in två spelare för att ersätta asmo och qk-Mantis. Detta innebär att deltagarlistan för StarSeries VI ser ut som följer.

Deltagarlista för StarSeries VI
NiP Gaming
Virtus.pro
Na`Vi
fnatic
ESC Gaming
Alternate
KerchNET
k1ck
dAT Team
zNation
ELTZ
xPARADISE
ENTiTY
TCM Gaming
SuperstarS
n!faculty

  • Ligatabell
  • Ligan drog igång i måndags, men Hawks hann inte spela någon match innan de kastade in handduken. Detta innebär att ligan inte förlorat någonting på att byta ut finnarna mot n!faculty. När tyskarna spelar sin säsongsinledning återsår att se.

    Kvällens SLTV StarSeries VI-matcher:
    20:00 – PyRoGEN vs. ELTZBetta i tipset!
    21:00 – Virtus.pro vs. fnaticBetta i tipset!
    22:00 – Alternate vs. /10/Betta i tipset!

    5 kommentarer — skriv kommentar

    Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
    Visa 5 kommentarer

    Skriv en kommentar

    Laddar..